Policyjne działania „SMOG” - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „SMOG”

Data publikacji 28.08.2019

Dzisiaj, 28 sierpnia 2019 roku grajewscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Funkcjonariusze zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, jednak nadrzędnym celem działań jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Funkcjonariusze ruchu drogowego grajewskiej komendy, włączyli się w ogólnopolskie działania SMOG. Mundurowi sprawdzają głównie stan techniczny pojazdów, aby wyeliminować z ruchu te, które emitują spaliny o nadmiernej toksyczności. Grajewscy policjanci zwracają także uwagę na wszelkie zachowania kierowców zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Działania mają także charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci przypominają kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności.

W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak i też środowiska, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji.

  • Radiowóz, policjant kontrola pojazdu
  • Policjant zatrzymujący auto do kontroli
  • Policjant sprawdzający opony w kontroli auta