Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie się z laureatką ogólnopolskiego konkursu policyjnego "Rymowanka - Zachęcanka"

Data publikacji 08.10.2019

„Kiedy idę gdzieś o zmroku, zawsze odblask mam przy boku, chcę widoczna być z daleka, przecież mama na mnie czeka” – tak brzmią słowa rymowanki, której autorką jest 9-letnia Iga Maciorowski z Grajewa. Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie została podwójnie wyróżniona przez Komendę Główną Policją w ogólnopolskim konkursie literackim „Rymowanka Zgadywanka”. Praca dziewczynki została wyłoniona spośród 1545 innych tekstów nadesłanych z całej Polski.

Komendant Powiatowy Policji w Grajewie spotkał się z laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego „Rymowanka – Zachęcanka”, 9-letnią Igą Maciorowski z Grajewa. W spotkaniu uczestniczył też dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie oraz wychowawczyni klasy IIA, do której uczęszcza dziewczynka. Szef grajewskiej Policji pogratulował Idze wyróżnień w konkursie zorganizowanym przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz złożył na ręce dyrektora podziękowanie za promowanie, poprzez naukę i zabawę, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podinspektor Marek Palecki w rozmowie z dziewczynką podkreślał jak ważne jest noszenie odblasków, a rodzicom gratulował talentu i życzył samych sukcesów.

Przypominamy:  Do 12 lipca 2019 roku szkoły, zainteresowane udziałem w konkursie, przysyłały do komend wojewódzkich Policji prace konkursowe. Celem konkursu było promowanie idei noszenia odblasków, jako stałego elementu ubioru, plecaka lub tornistra wśród dzieci, młodzieży a także dorosłych, poruszających się w obszarze zabudowanym i niezabudowanym. Łącznie wpłynęło 1545 prac wykonywanych przez dzieci I-III szkół podstawowych.  Jury na trzecim etapie konkursu wyłoniło 4 laureatów, wśród których znalazła się Iga Maciorowski. Dodatkowo dziewczynka jako jedyna otrzymała specjalne wyróżnienie od dyrektor Biura Komunikacji Społecznej KGP insp. dr hab. Iwony Klonowskiej.  Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 1 października 2019 r. w Komendzie Głównej Policji podczas obchodów „Ogólnopolskiego Dnia odblasków”. Więcej szczegółów na stronie internetowej:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/179537,Nagrody-w-konkursie-literackim-quotRymowanka-zachecankaquot-wreczone.html?search=578429069

Gratulujemy!

  • Policjant, dziewczynka, Komendant gratuluje dziewczynce zwycięstwa w konkursie.
  • Komendant przekazuje dyrektorowi szkoły tabliczkę z podziękowaniem
  • Dyrektor szkoły Podstawowej Nr 4 w Grajewie, Komendant Powiatowy Policji w Grajewie, laureatka konkursu, wychowawczyni klasy, ojciec dziewczynki