O handlu ludźmi i cyberprzestępczości - debata społeczna z młodzieżą - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O handlu ludźmi i cyberprzestępczości - debata społeczna z młodzieżą

Data publikacji 21.10.2019

W piątek w Zespole Szkół Nr 2 im. 9. Pułku Strzelców Konnych w Grajewie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grajewie przeprowadzili debatę społeczną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Obok I Zastępcy Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Grajewie podinspektora Adama Brodowskiego na pytania uczestników odpowiadał Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Pan Tomasz Cebeliński oraz przedstawiciele Straży Granicznej w Augustowie.

W piątek funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zorganizowali debatę społeczną pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Z uwagi na obchodzony w tym dniu Xiii Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Straży Granicznej w Augustowie, którzy szczegółowo przybliżyli problematykę tego procederu. W trakcie prelekcji poruszano tematykę zagrożeń towarzyszących wyjazdom za granicę w kontekście handlu ludźmi. Przedstawiciele Straży Granicznej omówili główne aspekty związane z handlem „żywym towarem”, metodami pozyskiwania osób, wskazując przy tym na różne formy i skalę tego zjawiska oraz sposoby niwelowania i unikania zagrożeń. Uczestnicy dowiedzieli się również, gdzie i jak szukać potrzebnej pomocy w sytuacji pojawiającego się niebezpieczeństwa.

Spotkanie miało również na celu zaprezentowanie aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przekazanie informacji o możliwych zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. Podczas prelekcji przedstawiciele grajewskiej Policji omówili czym jest cyberprzemoc, kradzież danych, jakie przestępstwa popełniane są najczęściej za pośrednictwem Internetu. Prelegenci uczulali odbiorców na pewne niebezpieczne zjawiska związane z tym problemem oraz informowali, w jaki sposób można ochronić się przed cyberprzestępczością. Nie zabrakło też informacji dotyczących służby dzielnicowego oraz zadań zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas” i funkcjonowania aplikacji mobilnej „Moja komenda”. Na podsumowanie debaty głos zabrał Wicestarosta Powiatu Grajewskiego Tomasz Cebeliński oraz I Zastępca komendanta Powiatowego Policji w Grajewie podinspektor Adam Brodowski, podkreślając jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa dla mieszkańców naszego powiatu. Następnie uczestnicy otrzymali do wypełnienia ankiety związane z oceną pracy Policji, poczuciem bezpieczeństwa i zagrożeniami w okolicy miejsca zamieszkania.

  • Młodzież słuchająca wykładu przedstawiciel straży granicznej, omawianie wyświetlanej prezentacji
  • Młodzież słuchająca wykładu, prelegenci, Wicestarosta powiatu grajewskiego przemawiający do młodzieży podczas spotkania