„ZNICZ 2019” - ostrzeżenia i zmiany w organizacji ruchu - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ZNICZ 2019” - ostrzeżenia i zmiany w organizacji ruchu

Data publikacji 29.10.2019

W najbliższych dniach większość z nas odwiedzi groby swoich bliskich. W wielu przypadkach będzie się to wiązało z pokonaniem znacznych odległości, czasami nawet setek kilometrów. Tradycyjnie - policjanci w tych dniach będą dbać o nasze bezpieczeństwo organizując akcję "Znicz 2019", która w tym roku rozpocznie się w piątek – 31 października i potrwa do 3 listopada.

Tradycyjnie, jak co roku, zmianie ulegną zasady organizacji ruchu drogowego w okolicy grajewskich cmentarzy. Nowe zasady będą obowiązywały w następujących terminach:

od 31.10.2019 r. godz. 13:00 do 03.11.2019 r. godz. 18:00.

Grajewscy policjanci informują o zmianie organizacji ruchu przy cmentarzu w Grajewie:

  • po obu stronach ulicy Szkolnej od skrzyżowania z ulicą Pułaskiego do końca parkanu cmentarza parafialnego ulicy Przemysłowej obowiązuje zakaz zatrzymywania pojazdów;
  • na ulicy Pułaskiego – od ulicy Szkolnej do skrzyżowania ul. Pułaskiego i ul. Bema -wprowadza się ruch jednokierunkowy z możliwością wjazdu na ul. Pułaskiego od ul. Szkolnej;
  • od skrzyżowania ulic Bema z ulicą Pułaskiego wprowadza się zakaz wjazdu pojazdów na ulicę Pułaskiego w kierunku ulicy Szkolnej;
  • wyjazd z parkingów usytuowanych przy ulicy Pułaskiego ulicami Bema i Sportową.

Policjanci apelują do kierowców o stosowanie się do zmian w ruchu drogowym we wskazanym okresie oraz zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdami, zwłaszcza w rejonach cmentarzy. Ponadto grajewscy mundurowi  jeszcze raz przypominają podstawowe zasady, o których każdy kierowca powinien pamiętać, zanim wybierze się w podróż.

Po pierwsze - należy pamiętać, aby prowadzić swój pojazd z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Szczególnie w tych dniach, kiedy ruch jest znacznie większy, istotne jest, aby utrzymywać niezbędny odstęp miedzy pojazdami. Przypominamy też o konieczności włączenia świateł mijania. Niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę po alkoholu. To wszystko ma niebagatelny wpływ na bezpieczeństwo jazdy.

Po drugie - pamiętajmy, aby przed wyjazdem w dłuższą trasę sprawdzić stan techniczny naszego samochodu (sprawność układu hamulcowego, kierowniczego, oświetlenia i stan opon). Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek.

Po trzecie - zwracajmy szczególną uwagę na znaki drogowe. W tych dniach w wielu miejscach pojawią się nowe oznaczenia. Dotyczy to szczególnie rejonów wokół cmentarzy. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci ruchu drogowego i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

Apelujemy też do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię powinni zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie spoza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Bardzo ważne dla tej grupy użytkowników dróg jest także noszenie elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze, a co za tym idzie bezpieczeństwo.