Ratownicy z grupa "Nadzieja" szkolili grajewskich policjantów z AED - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ratownicy z grupa "Nadzieja" szkolili grajewskich policjantów z AED

Data publikacji 18.12.2019

W Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie ratownicy z Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia pomocy Rodzinom „Nadzieja” szkolili policjantów z zakresu pierwszej pomocy oraz użycia defibrylatora zewnętrznego AED. Grajewska jednostka Policji została wyposażona w urządzenie AED w ramach projektu „Senior Alert”. Nowe urządzenie ma za zadanie ratować to, co najcenniejsze – ludzkie życie.

Dzisiaj na Sali konferencyjnej grajewskiej komendy Policji odbyło się szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz defibrylatora zewnętrznego AED. Grajewscy policjanci w teorii i praktyce mogli sprawdzić, jak profesjonalnie korzystać z defibrylatora i udzielać pierwszej pomocy osobie w przypadku nagłego zatrzymania pracy serca. Wyposażenie funkcjonariuszy w sprzęt ratujący życie z pewnością zwiększy bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Grajewa, jak i osób odwiedzających komendę.

Urządzenie do ratowania życia zostało przekazane przez koordynatora Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia pomocy Rodzinom „Nadzieja” na ręce szefa grajewskich policjantów w ramach projektu „Senior Alert”. Defibrylator zostanie umieszczony na stanowisku kierowania w Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie, a także będzie wykorzystywany przez grajewskich  mundurowych w codziennej służbie.

  • Defibrylator AED
  • Policjantka ćwicząca pierwszą pomoc na fantomie przy użyciu AED
  • Policjant ćwiczący pierwszą pomoc na fantomie przy użyciu AED, ratownicy medyczni
  • Policjanci ćwiczący pierwszą pomoc na fantomie przy użyciu AED
  • Policjanci ćwiczący pierwszą pomoc na fantomie przy użyciu AED
  • Policjanci ćwiczący pierwszą pomoc na fantomie przy użyciu AED