"Odpowiedzialny kierowca" - działania grajewskiej drogówki - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Odpowiedzialny kierowca" - działania grajewskiej drogówki

Data publikacji 20.12.2019

Okres przygotowań przedświątecznych w pełni, a co za tym idzie - wzmożony ruch na drogach. Dlatego funkcjonariusze grajewskiej „drogówki” zintensyfikowali swoje działania ukierunkowane na bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych, poruszających się drogami powiatu grajewskiego.

Okres przedświąteczny to czas, kiedy na drogach jest zwiększony ruch. Pośpiech i nadmierna prędkość, ale także alkohol są często głównymi przyczynami wypadków, często tragicznych w skutkach. Dlatego grajewscy policjanci, w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego przeprowadzili działania, podczas których można było sprawdzić za pomocą alkogogli, jak alkohol zaburza nasze zmysły. Kierujący i piesi korzystając ze specjalnych okularów, mogli sprawdzić jak niebezpieczne i ryzykowne  może być prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Mundurowi przypominali też o korzyściach płynących z korzystania z odblasków, a także rozdawali elementy odblaskowe pieszym i rowerzystom. Tego typu działania będą kontynuowane.

Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabronione.