"Dzień Bezpiecznego Internetu" z grajewską Policją - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień Bezpiecznego Internetu" z grajewską Policją

Data publikacji 11.02.2020

11 lutego, obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji, grajewscy policjanci prowadzili działania edukacyjne w lokalnych szkołach podstawowych, rozmawiając z młodzieżą o zagrożeniach związanych z korzystaniem z cyberprzestrzeni.

Internet jest już niemal nieodłącznym elementem życia wielu osób, szczególnie młodych. To dla nich podstawowe źródło informacji, wiadomości ze świata, wymiany poglądów na forach, zawierania przyjaźni czy utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną. Niestety, to także miejsce, w którym na użytkowników czeka wiele zagrożeń. Właśnie dlatego, wiele lat temu ustanowiono Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego w szczególny sposób przypomina się o tym, w jaki sposób można dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich danych w sieci.

W tym roku profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zorganizowali cykl spotkań dla uczniów lokalnych "podstawówek". Prelekcje potrwają do końca bieżącego tygodnia. Głównym tematem spotkań jest zapobieganie cyberprzemocy i bezpieczeństwo w sieci. Policjanci zwracają uwagę na takie kwestie jak m.in. budowanie kultury zrozumienia i tolerancji, brak poszanowania innych osób do ich prywatności, cyberprzemoc, „hejt” i seksting.

Przedstawiciele grajewskiej Policji podczas spotkań z młodzieżą zwracają również uwagę na to, co młodzi ludzie sami udostępniają w Internecie i jak szanują swoją prywatność, a także na czym polega uzależnienie od Internetu. Tego typu spotkania będą kontynuowane.

  • Policjant prowadzący zajęcia z młodzieżą w klasie
  • Pracownik Policji, kobieta prowadząca zajęcia z młodzieżą w klasie
  • Policjant prowadzący zajęcia z młodzieżą w klasie