Włamywacze w rękach policjantów - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze w rękach policjantów

Data publikacji 20.04.2020

Grajewscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże i włamania, do których doszło w ostatnich miesiącach na terenie miasta. Pokrzywdzeni oszacowali swoje straty to kwotę ponad 35 tysięcy złotych. 34, 20 i 18-latek usłyszeli już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Od lutego tego roku policjanci z Grajewa otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży, kradzieży z włamaniem do piwnic oraz pomieszczeń gospodarczych na terenie miasta. Łupem złodziei najczęściej padały elektronarzędzia, akcesoria wędkarskie czy agregaty prądotwórcze. Skradzione przedmioty wykorzystywane były przez włamywaczy do popełniania kolejnych przestępstw, a następnie sprzedawane. Pokrzywdzeni oszacowali wartość poniesionych strat na kwotę ponad 35 tysięcy złotych.

Sprawą od razu zajęli się grajewscy kryminalni. Analiza zebranego materiału dowodowego wskazywała, że wszystkich przestępstw dopuścili się ci sami sprawcy. Intensywna praca grajewskich śledczych doprowadziła do wytypowania, a następnie zatrzymania podejrzanych. Okazali się nimi: 34, 20 i 18-letni mieszkańcy powiatu grajewskiego. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty kradzieży, kradzieży z włamaniem lub jej usiłowania do siedmiu pomieszczeń na terenie Grajewa. Funkcjonariusze odzyskali też część skradzionego mienia.

Policjanci podkreślają, że sprawa ma charakter rozwojowy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.