Motocyklisto bądź bezpieczny - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Motocyklisto bądź bezpieczny

Data publikacji 30.04.2020

Na drogach powiatu grajewskiego z dnia na dzień przybywa miłośników mechanicznych jednośladów - motocykli. Aby wrażenia z jazdy były tylko pozytywne, przypominamy kilka rad, nie tylko przydatnych motocyklistom, ale i innym użytkownikom dróg. Zadbajmy o wspólne bezpieczeństwo!

Przyjemna temperatura powietrza, słoneczna pogoda i coraz dłuższy dzień – takie warunki sprawiają, że na naszych drogach coraz częściej zauważamy miłośników jazdy na motocyklu. A to oznacza jedno – sezon motocyklowy w pełni.

Przypominamy, że główne przyczyny wypadków w ruchu drogowym to niezmiennie: niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie czy też wymuszanie pierwszeństwa przejazdu.  W 2019 roku na drogach powiatu grajewskiego doszło do 21 wypadków, w następstwie, których  4 osoby zginęły, a 22 doznały obrażeń. W tej statystyce zawierają się także wypadki z udziałem motocyklistów i rowerzystów.  W minionym roku na drogach powiatu grajewskiego 4 motocyklistów uczestniczyło w wypadkach drogowych, w tym jeden kierujący zginął na miejscu. Główną przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło z winy motocyklistów było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Apelujemy do wszystkich motocyklistów o bezpieczną i ostrożną jazdę.