Aktualności

Brawura i prędkości – grajewscy policjanci eliminują niebezpieczne zachowania na drodze

Data publikacji 25.05.2020

Policjanci grajewskiej „drogówki” podczas minionego weekendu zatrzymali prawa jazdy trzem kierowcom, którzy za nic mają sobie ograniczenia prędkości. „Rekordzista” skontrolowany przez funkcjonariuszy miał na liczniku 121 km/h. Osoby, które decydują się na zbyt szybką jazdę muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Nie ma i nie może być tolerancji dla kierujących, których nieodpowiedzialne zachowanie zagraża bezpieczeństwu na drogach, a do takich z pewnością można zaliczyć osoby przekraczające prędkość, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pozbawienie możliwości kierowania pojazdami przez 3 miesiące, często jest dotkliwą karą i zmusza kierujących do zastanowienia i zdjęcia nogi z gazu. Policjanci z grajewskiej „drogówki” codziennie pełnią służbę na terenie całego powiatu. Pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym, zwłaszcza tych wskazywanych przez internautów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Właśnie tam w ciągu minionego weekendu grajewscy mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Niechlubny „rekordzista” to 36-letni kierowca opla, który w miniony piątek jechał przez miejscowość Guty o 71 km/h za szybko. Z kolei w niedzielę dwóch kolejnych kierowców nie zastosowało się do ograniczenia prędkości w miejscowościach Guty i Popowo, na trasie DK61. Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami karnymi i otrzymali po 10 punktów karnych.

W 2020 roku już 48 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym na terenie powiatu grajewskiego.