Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Kolejni nieodpowiedzialni kierowcy wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 02.06.2020

W miniony weekend, grajewscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego sześciu nieodpowiedzialnych kierowców. Trzech z nich przekroczyło dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym, pozostali prowadzili pojazdy mechaniczne będąc w stanie nietrzeźwości. Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy.

W miniony weekend, grajewscy mundurowi zatrzymali 3 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubnym „rekordzistą” okazał się 60-letni kierowca audi, który w sobotę jechał w Popowie o 85 km/h za szybko. Z kolei w niedzielę dwóch kierowców nie zastosowało się do ograniczenia prędkości w miejscowościach Guty i Popowo, na trasie DK61. Wszyscy kierujący stracili prawa jazdy, zostali ukarani mandatami a ich konta zasiliły punkty karne.

Oprócz kontroli prędkości, mundurowi zwracali również uwagę na stan trzeźwości kierowców. Niechlubnym rekordzistą weekendu okazał się zatrzymany do kontroli drogowej w piątek, przed 21.00, 57-latek. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w sobotę funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem. 21-latek jechał o 18 km za szybko w terenie zabudowanym i jak się okazało miał prawie promil alkoholu w organizmie. Natomiast, w niedzielę przed 15.00, policjanci zatrzymali kierującego motorowerem. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że 48-latek miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.Teraz za swoje zachowanie wszyscy kierowcy odpowiedzą przed sądem.

Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.