Policja apeluje! Ostrożnie na drodze na hulajnodze! - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Policja apeluje! Ostrożnie na drodze na hulajnodze!

Data publikacji 17.06.2020

Grajewscy policjanci przestrzegają przed konsekwencjami nieodpowiedzialnego poruszania się po drogach hulajnogami, deskorolkami, zwłaszcza elektrycznymi. Wczoraj na terenie powiatu grajewskiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem osób małoletnich, poruszających się na hulajnogach. Tym razem obyło się bez konsekwencji prawnych.

Wczoraj na terenie powiatu grajewskiego doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem osób małoletnich, poruszających się na hulajnogach. O pierwszym z nich dyżurny grajewskiej Policji został poinformowany około godziny 20. Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z dróg w gminie Grajewo doszło do zdarzenia z udziałem 17-latki poruszającej się na hulajnodze elektrycznej. Na miejsce pojechali policjanci, którzy ustalili, że mieszkanka gminy Grajewo poruszając się na hulajnodze elektrycznej nie zachowała równowagi, a następnie przewróciła się. Pół godziny później doszło do kolejnego tego typu zdarzenia. Zgłaszający poinformował, że jadąc jedną z dróg w gminie Szczuczyn zauważył na poboczu leżącą dziewczynkę. Natychmiast wezwał służby ratownicze. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że 12 – latka jadąc na hulajnodze potknęła się o kamień i nieszczęśliwie przewróciła na asfalt. Zarówno 12-latka, jak i 17-latka potrzebowały pomocy medycznej. W zdarzeniach nie brały udziału pojazdy.

Apelujemy do wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych, tradycyjnych, deskorolek elektrycznych oraz innych tego typu urządzeń o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas poruszania się pomiędzy innymi pieszymi.