Obchody Święta Policji w Grajewie - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Obchody Święta Policji w Grajewie

Data publikacji 20.07.2020

Grajewscy policjanci uczcili 101 rocznicę powstania Polskiej Policji. Uroczystej zbiórce przewodził Komendant Powiatowy Policji w Grajewie podinspektor Adam Brodowski.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia grajewscy policjanci obchodzili dziś uroczystość 101 rocznicy powstania Polskiej Policji. W tym roku przypada też 95 rocznica służby kobiet w policyjnej formacji.

Z powodu pandemii tegoroczne obchody Święta Policji  miały szczególny przebieg, nie było gości ani dziennikarzy. Uroczystość odbyła się w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Uroczysta zbiórka została poprzedzona mszą świętą w kościele pod wezwaniem Św. Jana Pawła II w Grajewie, którą celebrował kapelan grajewskiej Policji – ks. Tomasz Chludziński. W trakcie ceremoniału nowe dystynkcje założyło 31 funkcjonariuszy grajewskiej komendy Policji. Wśród awansowanych było 2 oficerów, 14 aspirantów i 9 sierżantów. Akty mianowania na wyższy stopień służbowy odebrało też 6 funkcjonariuszy w korpusie szeregowych Policji.

Szef grajewskiej jednostki Policji gratulując awansów policjantkom i policjantom podziękował za ich ciężką i ofiarną służbę. Na ich ręce złożył także podziękowania dla ich rodzin, za wyrozumiałość i cierpliwość, wsparcie i dzielenie trudów, jakie niesie ze sobą służba w Policji. Była to również okazja, aby podziękować pracownikom cywilnym grajewskiej komendy Policji za ich zaangażowanie i sumienność w wykonywaniu codzinnych obowiązków.

 

 

 

  • Policjanci czytająca pierwsze czytanie podczas mszy w kościele z okazji obchodów Święta Policji
  • Policjantka czytająca czytanie podczas mszy
  • Policjanci wraz z pocztem sztandarowym
  • Policjanci awansowani, komendanci oraz poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Grajewie