Prędkość pod kontrolą na drogach powiatu grajewskiego - Aktualności - KPP Grajewo

Aktualności

Prędkość pod kontrolą na drogach powiatu grajewskiego

Data publikacji 22.03.2021

Grajewscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W minioną sobotę mundurowi, na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

W minioną sobotę, na terenie całego powiatu grajewskiego, policjanci z „drogówki" przeprowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przestrzeganie przez kierowców limitów dozwolonych prędkości. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości. Policjanci przypominali uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tak zwaną "prędkością bezpieczną", przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 42 pojazdy, w tym 28 kierujących ukarali mandatami karnymi. W 3 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 kilometrów, za co stracili prawa jazdy na co najmniej 3 miesiące. Mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.