Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siła kobiet w Policji

Data publikacji 08.03.2021

W Polsce kobiety w policyjnych mundurach rozpoczęły służbę w 1925 r. Na początku zajmowały się zwalczaniem przestępstw skierowanych przeciwko kobietom, rodzinie, małoletnim i nieletnim. Dzisiaj wykonują zadania we wszystkich rodzajach służb: prewencyjnej, kryminalnej, śledczej i wspomagającej. Również w grajewskiej komendzie Policji kobiety w mundurach można spotkać w każdym wydziale, także na stanowiskach kierowniczych.

Dziś w Policji kobiety służą na stanowiskach, które kiedyś były zdominowane przez mężczyzn. Są przykładem, że dla pań w mundurach nie ma zawodowych barier. Kobiety doskonale sprawdzają się zarówno w służbie prewencyjnej, kryminalnej, jak i logistycznej. Obecnie widok kobiety podczas zabezpieczenia meczów, kontroli drogowej czy patrolowania ulic już nikogo nie dziwi. Z powodzeniem sprawdzają się także na policyjnych stanowiskach kierowniczych.

W Komendzie Powiatowej Policji w Grajewie służy obecnie 16 policjantek. Grajewskie funkcjonariuszki dbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, prowadzą czynności dochodzeniowo-śledcze i pełnią służbę patrolowo-interwencyjną. Dwie z nich od kilku lat z powodzeniem kierują wydziałem kryminalnym. Mamy także pierwszą w historii grajewskiej jednostki dzielnicową.

Oprócz mundurowych w grajewskiej komendzie pracuje 17 kobiet na stanowiskach cywilnych. Wspomagają one pracę funkcjonariuszy, dbają o właściwy obieg dokumentacji, zajmują się m.in. sprawami administracyjnymi, finansowymi, kadrowymi oraz inwestycyjnymi. Bez ich profesjonalizmu, wiedzy i zaangażowania właściwe funkcjonowanie jednostki nie byłoby możliwe.

Z okazji Dnia Kobiet, wszystkim policjantkom i pracownicom cywilnym Policji życzymy dalszych sukcesów, zarówno tych zawodowych jak i osobistych, niegasnącego optymizmu, wytrwałości, a przede wszystkim wiele radości oraz uśmiechu każdego dnia.

 

Powrót na górę strony