Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień odblasków 2017" w powiecie grajewskim

Data publikacji 06.12.2017

Dzisiaj na terenie całego kraju, po raz kolejny przeprowadzany jest „Dzień Odblasków”. Do ogólnopolskiej działań włączyli się także grajewscy policjanci, którzy propagują bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

6 grudnia w całej Polsce jest obchodzony po raz kolejny Dzień Odblasków. Po raz pierwszy odbył się on 25 stycznia 2017 roku. Celem projektu jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku.

Grajewscy mundurowi każdorazowo włączają się we wszelkie działania poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ramach "Dnia Odblasków 2017" policjanci grajewskiej drogówki w trakcie kontroli drogowych, zachęcali uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Mundurowi wręczali także odblaski, uświadamiając jednocześnie, jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest ten mały element umieszczony na wierzchnim ubraniu. 

Ponadto, w "Dniu Odblasków 2017" funkcjonariusz z grajewskiej komendy policji odwiedził dzieci w Akademii Dobrego Startu w Grajewie. W trakcie spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, policjantka omówiła podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z drogi. Maluchy otrzymały także elementy odblaskowe, które umieszczone w widocznym miejscu, z pewnością poprawią ich widoczność na drodze. Ponadto policjantka zachęcała dzieci do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie dla przedszkoli na projekt odblasku, który jest jednym z elementów akcji „Dzień Odblasków 2017”. W konkursie mogą wziąć udział dzieci ze wszystkich przedszkoli terenu powiatu grajewskiego, do czego serdecznie zapraszamy!

Nośmy odblaski, bo mogą uratować życie !

Pliki do pobrania

  • 27.85 KB
Powrót na górę strony