Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca rozboju tymczasowo aresztowany

Data publikacji 17.01.2018

Grajewscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie dokonania rozboju i rozbój, do których doszło w ubiegłym tygodniu na terenie Grajewa. Wczoraj 20-latek usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do pierwszego zdarzenia doszło 10 stycznia, przed godziną 22:00, na jednym z grajewskich osiedli. Wówczas to młody, zamaskowany mężczyzna, używając niebezpiecznego narzędzia, próbował zabrać kasę fizykalną ze sklepu. Zdecydowana postawa sprzedawczyni spowodowała, że do kradzieży jednak nie doszło. Sprawca usiłowania dokonania rozboju oddalił się w nieznanym kierunku. Następnego dnia, tuż po godzinie 5:00 prawdopodobnie ten sam mężczyzna, zaatakował 70-letnią kobietę, która szła przez park na terenie Grajewa. W tym przypadku sprawca używając ciężkiego narzędzia obezwładnił ofiarę i ukradł jej torebkę z dokumentami oraz pieniędzmi, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia.

Intensywne czynności grajewskich kryminalnych doprowadziły do ustalenia sprawcy przestępstw. W ubiegłą niedzielę, przy współpracy z policjantami z Elbląga, podejrzany 20-latek został zatrzymany w pociągu pomiędzy Elblągiem a Malborkiem. Okazało się również, że zatrzymany był osobą poszukiwaną. Wczoraj usłyszał on zarzuty za usiłowanie dokonania rozboju, rozbój i uszkodzenia ciała kobiety, do których się przyznał. Decyzją sądu 20-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony