Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne małżeństwo z pasją

Data publikacji 14.02.2019

On jest funkcjonariuszem Policji z 19-letnim stażem pracy, ona policjantką, która 3 lata temu założyła policyjny mundur. Łączy ich wspólna pasja, jaką jest bieganie. Aspirant sztabowy Adam Nieradko i starszy posterunkowy Beata Nieradko to jedno z sześciu policyjnych małżeństw pełniących służbę w grajewskiej komendzie. Beata i Adam w ramach treningów i zawodów przebiegają rocznie tysiące kilometrów, łącząc sportową pasję z charytatywnymi akcjach biegowymi.

Wzajemny szacunek i zrozumienie, a także wspólna życiowa pasja sprawiają, że policyjne małżeństwo Beaty i Adama Nieradko to wyjątkowo zgrany duet. Na co dzień służą w dwóch różnych wydziałach Komendy Powiatowej Policji w Grajewie. Po pracy natomiast udaje im się świetnie połączyć życie rodzinne z treningami, na które starają się wykorzystać każdą wolną chwilę. Jak twierdzą, bieganie daje im wytchnienie od ludzkich problemów, z którymi mają do czynienia w pracy, pozwala odreagować stresy, jak również utrzymać dobrą kondycję. Policyjne małżeństwo swoją pasję biegową wykorzystuje także w biegach charytatywnych, gdzie każdy pokonany kilometr to realna pomoc osobom potrzebującym.

Adam: Moja pasja do biegania narodziła się 12 lat temu. Zmianę trybu życia wymusiły na mnie problemy ze zdrowiem. Początkowo pokonanie 1 km dziennie było dla mnie nie lada wyzwaniem. Dzisiaj spokojnie przebiegnę 40 km bez większego wysiłku. Pasją do biegania „zaraziłem” żonę około 5 lat temu. Teraz razem startujemy w różnych zawodach, głównie połączonych z akcjami charytatywnymi. Mamy też szereg osiągnięć w tej dziedzinie sportu. Poza tym wspólne treningi to świetna alternatywa wspólnego spędzania czasu pomiędzy służbami.

Beata: Moim największym osiągnięciem biegowym było zdobycie w maju 2015 roku II miejsca w IV  Biegu Tygrysa „Mała Beczka” na dystansie 26 kilometrów, który odbył się na terenie poligonu wojskowego w Orzyszu. W 2017 roku zdobyliśmy Koronę Półmaratonów Polski, natomiast naszym celem w 2019 roku jest Korona Maratonów Polski. Brakuje nam jeszcze dwóch biegów do uzyskania tego tytuły. Pierwszy z nich zaplanowaliśmy na kwiecień i będzie to Maraton Polski Policjantów w Dębnie, natomiast drugi w październiku - Maraton w Poznaniu.

W ostatnich latach Beata i Adam wzięli udział w kilkudziesięciu zawodach. Były to między innymi:

- Bieg Tygrysa

- Maraton Warszawski;

- Nocny Półmaraton Wrocław;

- Maraton Warszawski, Maraton Poznański,

- Maraton Juranda w Szczytnie;

- Biegi Niepodległościowe

- Korona Półmaratonów.

KPP w Grajewie: zdjęcia prywatna galeria B. i A. Nieradko.

Powrót na górę strony