Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs „Bezpiecznie w Internecie” – rozstrzygnięty

Konkurs profilaktyczny pod nazwą ,,Bezpiecznie w Internecie”, skierowany do uczniów szkół średnich z terenu powiatu grajewskiego, został rozstrzygnięty. Komisja wyłoniła 3 laureatów. Otrzymali oni gratulacje i nagrody.

Konkurs profilaktyczny pod nazwą ,,Bezpiecznie w Internecie” został rozstrzygnięty. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować krótki spot filmowy promujący bezpieczne zachowania w Internecie. Współorganizatorem konkursu i fundatorem nagród był Starosta Powiatowy w Grajewie. Laureatami konkursu zostali uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Grajewie.

Wczoraj, świętując Międzynarodowy Dzień Dziecka, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Grajewie, Starosta Powiatu Grajewskiego oraz wicestarosta spotkali się z laureatami konkursu, składając im gratulacje oraz wręczając atrakcyjne nagrody. Wszyscy zgodnie podkreślili, że jesteśmy coraz aktywniejsi w Internecie, co niesie także za sobą wiele zagrożeń. Autorzy spotów filmowych w jasny sposób zaprezentowali kilka zasad bezpieczeństwa, jakich powinniśmy przestrzegać w cyberprzestrzeni.

Konkurs został zorganizowany w ramach wojewódzkiego programu "Cyberświadomi, Cyberbezpieczny".

 

Zwycięzcom raz jeszcze gratulujemy! 

Opis filmu: Film przedstawia kilka prostych kroków czego unikać i co robić aby być bezpiecznym w internecie. Nr 1 Chłopiec pisze na klawiaturze komputera: Cześć! Jestem Michał. Mam 11 lat. Bardzo mi miło, że przyjąłeś moje zaproszenie. Co tam u Ciebie? Osoba odpowiada: Siema jestem Damian. Też ma 11 lat. Słuchaj ostatnio dostałem 2 takie same zestawy klocków … Gdybyś podał mi swoje miejsce zamieszkania mógłbym podejść do ciebie i oddać ten jeden zestaw. lektor mówi: „BĄDŹMY OSTROŻNI. Pamiętaj masz prawo przerwać rozmowę gdy ktokolwiek poprosi o twoje dane. Masz także prawo także prawo do nieodpowiadania na niewygodne pytania i tematy. Nr 2 Jeżeli widzisz podejrzaną stronę czy też link. Nie ryzykuj. Poczytaj na forach i sprawdź czy to na pewno bezpiecznie. Klikając w link możesz nieświadomie zaopatrzyć swój komputer w wirusa.” Na filmie chłopak klika w link i wyświetla się różowe pole na monitorze. Wyświetla się napis SYTUACJA, MOGĄCA PRZYTRAFIĆ SIĘ PO KLIKNIĘCIU W NIEZNANY LINK” Lektor mówi: „Polecam w tym celu pobrać program antywirusowy oraz przede wszystkim unikać linków nieznajomego pochodzenia. Moda jest także na wrzucanie zdjęć z wakacji. Mimo wszystko nie przesadzaj z tym. Wrzucając zdjęcia z miejsca w którym wypoczywasz dajesz znać że nie ma Cię w domu. A niektórzy tylko szukają takiej okazji.” Nr 4 Jeśli czujesz się zagrożony lub zagrożona możesz skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży. Po prostu powiedz jeśli coś jest nie tak. Numer telefonu wyświetla się teraz na ekranie” 116 111. „Podsumowując aby być bezpiecznym w sieci przede wszystkim nie możemy ufać osobom których nie widzieliśmy w rzeczywistości. Po drugie nie pobieramy programów z nieznajomego źródła i nie wchodzimy w nieznajome linki. Po trzecie. Nie pokazujemy, że nie ma nas w domu. A po czwarte gdyby coś się działo możemy zadzwonić na telefon zaufania. Dziękuję za uwagę. Film w całości przygotował Mateusz Tarnacki.”

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.43 MB)

Powrót na górę strony