Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań w Biebrzańskim Parku Narodowym

Data publikacji 27.06.2020

Zaledwie 2,5 godziny trwały nocne poszukiwania 20-letniej mieszkanki powiatu łódzkiego, która zgubiła się w Biebrzańskim Parku Narodowym. Odnalezienie kobiety było możliwe dzięki szybkiej akcji policjantów z Rajgrodu oraz strażnika parku. Kobiecie nic się nie stało.

Wczoraj tuż przed 22, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Mońkach otrzymał zgłoszenie od kobiety, która zgubiła się w lesie w Biebrzańskim Parku Narodowym. Z relacji 20-latki  wynikało, że znajduje się w jednym z kompleksów leśnych na terenie gminy Rajgród. Dyżurny monieckiej komendy natychmiast przekazał tę informację grajewskim policjantom. Z uwagi na późną porę policjanci z Posterunku Policji w Rajgrodzie natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej.

Kobieta nie potrafiła podać swojego dokładnego położenia. Funkcjonariusze wiedzieli tylko, że 20-latka zboczyła z jednego ze szlaków Biebrzańskiego Parku Narodowego i znajduje się wśród bagien. Policjanci z Posterunku Policji w Rajgrodzie rozmawiali z kobietą przez telefon, zapewniając ją, że pomoc już nadchodzi. Niestety po kilkunastu minutach kontaktu telefonicznego bateria telefonu zaginionej rozładowała się. Policjanci wraz ze strażnikiem wołali kobietę, próbując ustalić jej dokładną lokalizację. Dzięki dobrej znajomości topografii terenu, kobieta już po niespełna 2,5 godzinie została odnaleziona. 20-latka była przestraszona, jednak jej życiu nie zagrażało już niebezpieczeństwo.

Nocne poszukiwania po raz kolejny pokazały, że grajewscy policjanci są gotowi pomagać o każdej porze dnia i nocy. Dzięki ich zaangażowaniu i determinacji kobieta została odnaleziona i mogła bezpiecznie wrócić do domu.

Opis filmu: Film rozpoczyna się napisem nocne poszukiwania młodej kobiety w Biebrzańskim Parku Narodowym. Potem widać jak policjanci przy użyciu latarek poszukują kobiety w lesie. Następnie jest muzyka, a na koniec pojawia się zdjęcie policjantów stojących przy radiowozie i logo komendy w Grajewie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.08 MB)

Powrót na górę strony