Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź bezpieczny w Internecie

Data publikacji 07.02.2023

7 lutego 2023 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji, grajewscy policjanci przeprowadzili działania edukacyjne z dziećmi i młodzieżą, rozmawiając o zagrożeniach związanych z korzystaniem Internetu.

Internet jest już niemal nieodłącznym elementem życia wielu osób, szczególnie młodych. To dla nich podstawowe źródło informacji, wiadomości ze świata, wymiany poglądów na forach, zawierania przyjaźni czy utrzymywania kontaktu ze znajomymi i rodziną. Niestety, to także miejsce, w którym na użytkowników czeka wiele zagrożeń. Właśnie dlatego, wiele lat temu ustanowiono Dzień Bezpiecznego Internetu, podczas którego w szczególny sposób przypomina się o tym, w jaki sposób można dbać o bezpieczeństwo swoje i swoich danych w sieci.

W tym roku profilaktycy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie zorganizowali cykl spotkań dla uczniów lokalnych szkół. Głównym tematem spotkań było zapobieganie cyberprzemocy i bezpieczeństwo w sieci. Policjanci zwracali uwagę na takie kwestie jak m.in. budowanie kultury zrozumienia i tolerancji, brak poszanowania innych osób do ich prywatności, cyberprzemoc, „hejt” i seksting.

Tego typu spotkania będą kontynuowane.

  • Klasa szkolna, kobieta stoi przy tablicy, dzieci siedzą w ławkach i jej słuchają.
  • Klasa w szkole, w ławkach siedzą uczniowie, policjant stoi przed nimi i prowadzi rozmowę
  • Dzieci siedzące w szkolnych ławkach, policjant stoi przed nimi i prowadzi prelekcję
Powrót na górę strony