Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Podwójny zakaz i sąd w trybie przyspieszonym
Wystarczy mniej niż 48 godzin, by sąd w trybie przyspieszonym rozpatrzył sprawę kierowcy zatrzymanego wczoraj przez grajewskich policjantów. Mężczyzna złamał dwa sądowe zakazy kierowania wszelkimi pojazdami. 30-latek prosto z policyjnej celi trafi przed sąd w trybie przyspieszonym. Za niestosowanie się do sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
#zaginioneNIEzapomniane – rusza druga edycja kampanii społecznej Policji
Zaginięcie dziecka to doświadczenie, którego nie da się porównać z niczym innym. Dla wielu osób wciąż kojarzy się ono z nagłą sytuacją – chwilą nieuwagi, tłumem ludzi, miejscem, w którym łatwo się rozdzielić. Tymczasem coraz częściej początek takiej historii wygląda inaczej. Zaczyna się dużo wcześniej i często… w telefonie. Dlatego polska Policja we współpracy z Fundacja ITAKA po raz kolejny prowadzi kampanię społeczną #zaginioneNIEzapomniane. Jej druga edycja potrwa od 18 do 25 maja i zakończy się w Międzynarodowym Dniu Dziecka Zaginionego. Tego dnia, podobnie jak w roku ubiegłym, budynki urzędów i instytucji w całej Polsce zostaną podświetlone na niebiesko. Ten kolor to symbol pamięci o dzieciach, które zaginęły, i wsparcia dla ich bliskich, którzy wciąż szukają. Patronat honorowy nad kampanią objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.
-
Tylko nie mów nikomu – kiedy znajomość z internetu przestaje być bezpieczna
Dla wielu dzieci i nastolatków internet jest dziś naturalnym miejscem zawierania nowych znajomości. Rozmowy w komunikatorach, mediach społecznościowych czy podczas wspólnej gry online są częścią ich codzienności. Większość takich kontaktów nie niesie za sobą zagrożenia. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po drugiej stronie zamiast rówieśnika znajduje się dorosła osoba, która świadomie wykorzystuje zaufanie dziecka. Takie relacje na początku wyglądają bardzo zwyczajnie.
-
Ogólnopolskie Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze „NADZIEJA 2026” – ćwiczenia zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego
W Czerwonym Borze, kompleksie leśnym na terenie województwa podlaskiego odbyły się ćwiczenia poszukiwawczo - ratownicze „Nadzieja 2026”. To przedsięwzięcie przygotowane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka Zaginionego, w którym udział wzięli podlascy policjanci, mundurowi z Komendy Głównej Policji oraz garnizonów: opolskiego i dolnośląskiego wspólnie z Grupą Ratowniczą „Nadzieja” oraz innymi współpracującymi służbami.
-
#zaginioneNIEzapomniane – cz.2
O zaginięciach dzieci, ciemnej liczbie przestępstw, a także o tym, dlaczego w tych sprawach najważniejsze jest zaangażowanie ludzi i dlaczego nie wolno odpuszczać. Zapraszamy na drugą część podcastu z kryminolożką i kryminalistyczką dr Joanną Stojer-Polańską, stworzonego w ramach II edycji policyjnej kampanii #zaginioneNIEzapomniane.
-
#zaginioneNIEzapomniane - co stało się z Kasią?
Są takie historie, które mimo upływu lat nadal stanowią otwartą ranę. Jedną z nich jest zaginięcie Katarzyny Domerackiej. W 2000 roku miała 16 lat, plany na przyszłość i całe życie przed sobą. Tego feralnego dnia wyszła od swoich dziadków i już nigdy nie wróciła. W ramach kampanii #zaginioneNIEzapomniane wracamy do spraw, które mimo upływu lat nadal pozostają niewyjaśnione.
-
Zaginięcie, ucieczka, powrót
Ucieczki dzieci i młodzieży są główną przyczyną zaginięć małoletnich w Polsce. Rocznie notuje się ponad 2000 zaginięć osób poniżej 17 roku życia, z których większość to ucieczki z domów lub placówek opiekuńczych wywołane konfliktami, przemocą lub problemami emocjonalnymi. Na szczęście ponad 95 proc. dzieci odnajduje się w ciągu pierwszego tygodnia. Problem jednak jest alarmujący. Ogromnie ważnym i trudnym elementem jest powrót nastolatka do domu i środowiska rówieśniczego. O tym, jak poradzić sobie z taką sytuacją z Anetą Bańkowską, psycholożką, koordynatorką linii wsparcia Fundacji ITAKA rozmawia Izabela Pajdała.
-
Nietrzeźwy kierowca zatrzymany
Policjanci z grajewskiej drogówki zatrzymali ciężarowego Dafa którego kierowca był nietrzeźwy. Mężczyzna miał niemal promil alkoholu w organizmie. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
-
ZAPRASZAMY NA NOC MUZEÓW DO KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W BIAŁYMSTOKU
Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku ponownie otwiera swoje drzwi dla zwiedzających w ramach ogólnopolskiej inicjatywy NOC MUZEÓW 2026. Już w najbliższą sobotę, 16 maja, mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć od środka, jak wygląda codzienna służba policjantów. Nie zabraknie pokazów umiejętności funkcjonariuszy, również tych czworonożnych: dynamicznego zatrzymywania niebezpiecznego przestępcy, technik i taktyk interwencji. Na zwiedzających czekają warsztaty z pierwszej pomocy, miasteczko kryminalistyczne i ruchu drogowego, stoiska profilaktyczno-promocyjne oraz spotkanie z podlaskimi kontrterrorystami. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia i mnóstwo atrakcji. Przyjdź i dołącz do policyjnej akcji NOC MUZEÓW 2026.
-
#SuperDzielnicowy 2026 padł kolejny rekord!
Dzisiejszej nocy zakończyło się głosowanie w plebiscycie #SuperDzielnicowy 2026. Padł kolejny rekord! Komenda Główna Policji, Telewizja Puls oraz ekipa serialu kryminalnego „Dzielnica strachu” po raz czwarty wkroczyli do akcji i w ramach kampanii społecznej #DzielnicaBEZstrachu prowadzili internetowy plebiscyt, którego celem jest promowanie bezpieczeństwa i współpracy lokalnych społeczności z dzielnicowymi oraz wyłonienie #SuperDzielnicowego 2026. W tym roku plebiscyt odbywał się w świetle szczególnej rocznicy, jaką jest 100 lat służby dzielnicowych w Polsce!